Ahojky pište mi do komentářů a hlasujte, doufám že se vám tu líbí..Pište co bych sem mohla přidat na vylepšení=))

Říjen 2006

Biografie

30. října 2006 v 17:43 Johny Depp
John Christopher Depp se narodil 9. června 1963 v Owensboro ve státě Kentucky. Jeho otec byl inženýr a matka v domácnosti a před Johnnyho narozením již měli tři děti, dvě děvčata a jednoho chlapce. Už v jeho sedmi letech se celá rodina přestěhovala na Floridu. Tam také Johnny chodil na střední školu, kde začal mít velmi brzy problémy s drogami a také krádežemi.
V té době ho myšlenka na herectví asi ani nenapadla. Jeho největším koníčkem byla elektrická kytara, které věnoval všechen svůj čas a hrál v několika kapelách. Se svou kapelou Flame vystupoval ve floridských nočních klubech a největšího úspěchu skupina dosáhla, když po změně jména na Kids hrála jako předkapela před vystoupením slavného Iggy Popa.

V roce 1983 se oženil s Lori Anne Allison (o dva roky později se rozvedli), která pracovala u filmu jako maskérka. A právě ona udělala pro jeho hereckou kariéru první a nejdůležitější krok. Seznámila ho totiž s Nicolasem Cagem, který ho poté představil svému agentovi. A první filmová role na sebe nedala dlouho čekat. Bezstarostný mladík v klasickém hororu Wese Cravena Noční můra v Elm Street byl v jeho podání velice civilní. Do celého filmu docela dobře zapadal, ale i přes známky jistého hereckého talentu byla herecká průprava zapotřebí. A tak začal Johnny navštěvovat losangeleské Loft Studio.

Po absolvování hereckého kursu získal malou roli vojáka v oscarovém válečném dramatu Olivera Stonea Četa, ovšem na plátně se moc dlouho neohřál. Pak ale přišla role, která s jeho kariérou zahýbala nejvíce. Nejednalo se o roli filmovou, ale televizní. Mladý detektiv Tommy Hanson pracující v oddělení zaměřeném na zločinnost mladistvých v seriálu Jump Street 21, mu vynesla slávu a davy fanynek. V seriálu zůstal po tři sezóny a tak jako mnoho jiných herců, proslavených v televizi, ho mohla obrazovka zcela pohltit a klidně se mohl stát pouze hercem televizním. To by se ale na scéně nesměl objevit velice podivínský režisér s naprosto obyčejným jménem - Tim Burton. Johnny získal hlavní roli v jeho zvláštním filmu o mladíkovi s nůžkami místo prstů Střihoruký Edward. Film je vlastně romantickou pohádkou s velmi osobitým vizuálním stylem, kterým se filmy Tima Burtona vyznačují. Deppovou partnerkou se ve filmu stala Winona Ryder a jejich následně vzniklý vztah byl velice intenzivní, což dokazuje i Deppovo tetování na pravé paži - "Winona Forever".

Rok 1993 pro něj nebyl zrovna nejšťastnější. Po třech letech skončil jeho vztah s Winonou a v jeho nočním klubu Viper Room v Los Angeles se předávkoval drogami jeho kamarád a vycházející herecká hvězda River Phoenix. Ovšem v tomtéž roce byl do kin uveden snímek Co žere Gilberta Grape švédského režiséra Lasse Hallstroma. Depp podal v roli Gilberta - mladíka na kterém leží zodpovědnost za celou rodinu a hlavně mentálně postiženého bratra (v podání Leonarda DiCapria) - výborný výkon a celkový velmi dobrý dojem, který snímek zanechal, byl z velké míry jeho zásluhou (a samozřejmě DiCapria nominovaného za svou roli na Oscara).

A pak přišla další spolupráce s Timem Burtonem. Tentokrát se jednalo o snímek Ed Wood o nejhorším režisérovi všech dob. Burtonovi se povedla jak výtvarná stránka filmu (film natočil černobíle), tak i herecká. Rozhodně se film nedá srovnat s žádným jiným filmem, popisujícím život osobnosti, která skutečně žila. Depp je ve své roli téměř k nepoznání a to kromě zjevu i herecky. Dokázal úžasně zachytit Woodovo neuvěřitelné nadšení pro film a také hluboké odhodlání točit za každou cenu, i když jeho tvorba nestála za nic. Na plátně se prostě stal Edem Woodem.

O rok později dostal možnost zahrát si ve filmu Don Juan DeMarco největšího milovníka všech dob. V ten samý rok zabrousil Johnny na opačnou stranu americké filmové tvorby. Ve film Dead Man ztvárnil spisovatele Williama Blakea. Černobílý a totálně nezávislý snímek natočil Jim Jarmusch, režisér pokládaný za krále nezávislého filmu, Deppovi ještě více než jindy záleží na tom, aby si vybíral projekty, které ho zajímají a může v nich hrát složité charakterní postavy. Díky tomu jeho snímky nemají zrovna velký komerční ohlas, ale o to více bývají kvalitní. Tak jako Krycí jméno: Donnie Brasco, kde si zahrál tajného policistu, infiltrujícího se do mafie. Zahrál si zde po boku Al Pacina a velice přesvědčivě ztvárnil muže, který se musí potýkat sám se sebou a svojí náklonnosti k lidem, jež sice stojí na opačné straně zákona, ale k nimž během výkonu své práce získá respekt a jistou náklonnost. I film Strach a hnus v Las Vegas patří mezi velmi netradiční snímky. Film natočil Terry Gilliam (12 opic) a myslím, že jméno režiséra pro představu o zvláštnosti tohoto filmu bohatě stačí. Depp si zde zahrál novináře Raoula Dukea, který je stále pod vlivem silných drog a jeho představy podle toho také vypadají.

V roce 1999 se opět sešel s Timem Burtonem a společně natočili Ospalou díru, obrazově brilantní retrohoror. Johnny Depp dodal svému policejnímu konstáblu Ichabodu Craneovi magičnost a do filmu se dobře hodící gotickou tvář. V poslední době jsme Johnnyho mohli vidět v dramatu Než se setmí a to hned v dvojroli transsexuála a kubánského vězeňského dozorce. A znovu si také úspěšně zopakoval spolupráci s Lassem Hallstromem, tentokrát ve filmu Čokoláda, kde si zahrál cikána, do kterého se zamiluje svobodná matka v podání Juliette Binoche. A nyní přichází i do našich kin životopisný snímek Kokain, kde hraje George Junga, největší americkou spojku s kolumbijskými drogovými kartely, muže, jenž kokain rozšířil v 70. a 80. letech do celých Spojených států. I s touhle rolí si dokázal docela dobře poradit a docílit potřebné autentičnosti.

Johnny Depp býval, je a bude velice oblíbený zejména mezi ženskou částí publika. Po několika známostech, mezi které patřila i topmodelka Kate Moss, se Johnny usadil a oženil s francouzskou zpěvačkou a herečkou Vanessou Paradisovou Narodilase jim dcera Lily-Rose Melody, která pro něj momentálně znamená v životě nejvíce. I do budoucna od něj můžeme čekat jen ty nejzajímavější a nejzvláštnější hrdiny, kteří se na plátně objevují. Johnny Depp se totiž nikdy nesmířil s tím, že by se svojí pěknou tváří měl hrát jen romantické hrdiny a krasavce. On chce něco víc, chce objevovat ve svých postavách skryté vlastnosti, pohnutky a tajemství, které může divákovi díky svému všestrannému herectví zprostředkovat. A to se mu bezpochyby daří.
Poté si ještě zahrál v mnoha filmech jako je Tajemné okno,Karlík a továrna na čokoládu,Piráti z Karibiku 1 a 2.


Pro Whiny

29. října 2006 v 20:24 Třpytivé jména

Pro Lucku

29. října 2006 v 20:10 Třpytivé jména

Pro všechny moje návštěnvníky

10. října 2006 v 19:40 !!! Velmi důležité!!!
Důležité!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ahojte všichni moji návštěvníci..S velkým smutkem vám musím oznámit že sem asio tak měsíc nebudu moct něco nového dodávat jeom když budu třeba u kamarádek atd.Ale to nevím jistě…Můj počítač půjde na spravení.. Doufám že mě neopustíte a že se sem budete stále vracet já na vás nezapomenu..Počkejte na mě ten měsíc.. S pozdravem majitelka blogu Mary..Mějte se krásně..Nebojte budu sem chodit ale jen něco málo sem tento měsíc budu přidávat..Prosím vás opravdu na mě nezapomeňte ať se to tu komentáři jenom hemží až se přijdu znovu podívat ať se mám na cop těšít..Teď už ale fakt musím končit mějte se všichni mám vás mocinky ráda..
Mary
//<![CDATA[ //]]>


Pro kačííí

9. října 2006 v 19:42 Třpytivé jména
Doufám že se ti kačííí Budou líbit...Kdybys chtěla tak ti udělám další=)))


Scott Raynor - biografie

9. října 2006 v 14:57 Blink 182
První bubeník Blink-182 se narodil v květnu 1979. Scott působil v Blink-182 jako bubeník do r. 1998 a podílel se na albech Flyswatter, Buddha, Cheshire Cat a Dude Ranch. Existuje mnoho pověstí, proč Scott odešel. Některé říkají, že odešel dobrovolně, protože se chtěl vrátit na univerzitu, jiné zase uvádějí, že moc pil a Mark s Tomem už toho měli dost a nevěřili mu, že toho nechal. To také podporuje opilecká pasáž písničky Man Overboard, která je prý o něm...

Scott byl se skupinou od jejího vzniku a stal se významnou součástí úspěchu Blink-182, protože bez něj by to prostě nebyli Blink-182...
V současnoti hraje Scott ve skupině Isinglass a pracuje jako dobrovolník pro organizaci Stand Up For Kids, která pomáhá dětským bezdomovcům. O Scottově působení ve skupině Grimby nejsou v současné době žádné zprávy.

Tom DeLonge - biografie

9. října 2006 v 14:57 Blink 182
Thomas Matthew DeLonge
Narozen 13. prosince 1975
Manželka - Jennifer Jenkins (svatba 26.05.01)
Děti - dcera Ava Elizabeth (r. 2002), syn Jonas Rocket (nar. 16.08.06)

Thomas Matthew Delonge, junior, se narodil ve městě Poway v Kalifornii. Jeho matka Connie pracovala v realitní kanceláři a otec Tom senior působil jako vedoucí pracovník v energetické společnosti. Má staršího bratra - Shona a mladší sestru - Karie.

I když pocházel z dobré rodiny, Tom byl problematické dítě. Velmi brzy objevil alkohol a před svými 15tinami byl vyloučen ze školy, protože byl opilý při basketbalu. Do školy se ovšem triumfálně vrátil a jeho kamarádi jej zvolili za navrátivšího krále. Ve skutečnosti to bylo součásti plánu, jak namíchnout školního správce, který Toma nasnášel (a on jeho také). Byl také znám tím, že budil své rodiče v nočních hodinách troubením na trumpetu. I když se zrovna nezdálo, že je nějak talentovaný na hudbu, zaměřil se na kytaru. Začal se o nástroje zajímat na kostelním táboře. Někdo si sebou vzal kytaru a Tom trávil spostu času hraním na ni. Svoji první kytaru dostal od kamaráda, jehož otec pracoval na skládce. Někdo vyhodil úplně funkční kytaru. A tak se dostala k Tomovi.

Tom objevil punk na prázdninách v Oregonu, kam jel navštívit kamaráda. Tento kamarád byl dychtivý punker a ukázal Tomovi kapely jako např. Stiff Little Fingers, Dinosaur Jr., a The Descendents. Přestože si před tím myslel, že punk není nic víc než jen rychlej rámus, Tom si hudbu, kterou slyšel, zamiloval. Krátce po střední škole se dal dohromady s kamarádem Markem a založili kapelu, kterou pojmenovali Blink...

Tom je známý tím, že je posedlý ufony a vládními spiknutími.

Mark Hoppus - biografie

9. října 2006 v 14:56 Blink 182
Markus Allen Hoppus
Narozen 15. března 1972
Manželka - Skye Everly (svatba 02.12.00)
Dítě - syn Jack (r. 2002)

Mark chodil na střední školu Burroughs v městě Ridgecrest v Kalifornii. Markův otec se jmenuje Tex, matka Carrie a jeho mladší sestra Anne (Anne momentálně chodí s Damonem z kapely Fenix TX). V Blink-182 zpívá a hraje na basovou kytaru a také to byl on, kdo se objevil nahý na jevišti během jejich vystoupení v pořadu MTV, kde hráli písničku "What's My Age Again?", a protože mu to nestačilo, tak se nahý také objevil v pořadu KROQ v roce 1999.

Ale to není jediné, co Mark dělá na jevišti: při koncertě v Bostonu si sebou vzal nafukovací ovci a strčil jí do zadku bubnovací paličky a to vše hodil mezi fanoušky (jak pěkné od něj).

Mark umí úžasně psát písničky: "Dammit" během 5 minut - o rozchodu, který se ve skutečnosti nikdy nestal, "Going away to college" na den sv. Valentýna a "Adam's Song", který byl inspirován klukem, který spáchal sebevraždu.

Mark má v levém uchu náušnici, piercing na bradavce a jedno menší tetování. Je ženatý se Skye Everly, se kterou se seznámil při natáčení klipu All the small things - Skye pracovala v MTV. Pokud máte album "The Mark, Tom And Travis Show" můžete v písničce "Going away to college" zaslechnout jak Mark mírně obmění text a zazpívá její jméno. Mark má na koncertech zvyk, že vždy něco napíše na reproduktor. Prostě cokoliv od "Ahoj mami!" až do "Nemám ponětí, kde vlastně jsem". Jednou napsal vzkaz Skye poté, co bojovali, kdo koho miluje víc. Napsal "Já tě miluju víc".

Markův hrdina byl, je a asi taky bude Homer J. Simpson. Jeho oblíbené skupiny jsou "Jimmy Eat World", "Riverfenix" a "Get Up Kids"... Mezi své oblíbené filmy řadí "Caddyshack", ale taky by Vám klidně řekl, že filmy od Walta Disneye jsou skvělé... Jeho přezdívka v Blink-182 byla "Fish Guts" (Rybí střeva).

Mark společně s Tomem DeLonge založil firmy Macbeth a Atticus, stejně jako internetový obchod Loserkids.com. Atticus i Macbeth podporují začínající skupiny, a to různými formami - např. jim zdarma zapůjčuje dodávky, aby kapela mohla objíždět koncerty a ukazovat se tak lidem. V roce 2006 Hoppus prodal všechny své podíly v Atticus, Macbeth a Loserkids.

Hoppus se věnuje také produkování; stojí za deskami kapel jako např. Motion City Soundtrack, The Matches, Idiot Pilot, Less Than Jake a dalších. Na většině z nich nazpíval také v některé písničce doprovodné vokály. Slyšet ho tak můžete např. v písničce Wrecking Hotel Rooms od MxPx nebo od Paper Doll od Renee Renee.

Markus Allen Hoppus
Narozen 15. března 1972
Manželka - Skye Everly (svatba 02.12.00)
Dítě - syn Jack (r. 2002)

Mark chodil na střední školu Burroughs v městě Ridgecrest v Kalifornii. Markův otec se jmenuje Tex, matka Carrie a jeho mladší sestra Anne (Anne momentálně chodí s Damonem z kapely Fenix TX). V Blink-182 zpívá a hraje na basovou kytaru a také to byl on, kdo se objevil nahý na jevišti během jejich vystoupení v pořadu MTV, kde hráli písničku "What's My Age Again?", a protože mu to nestačilo, tak se nahý také objevil v pořadu KROQ v roce 1999.

Ale to není jediné, co Mark dělá na jevišti: při koncertě v Bostonu si sebou vzal nafukovací ovci a strčil jí do zadku bubnovací paličky a to vše hodil mezi fanoušky (jak pěkné od něj).

Mark umí úžasně psát písničky: "Dammit" během 5 minut - o rozchodu, který se ve skutečnosti nikdy nestal, "Going away to college" na den sv. Valentýna a "Adam's Song", který byl inspirován klukem, který spáchal sebevraždu.

Mark má v levém uchu náušnici, piercing na bradavce a jedno menší tetování. Je ženatý se Skye Everly, se kterou se seznámil při natáčení klipu All the small things - Skye pracovala v MTV. Pokud máte album "The Mark, Tom And Travis Show" můžete v písničce "Going away to college" zaslechnout jak Mark mírně obmění text a zazpívá její jméno. Mark má na koncertech zvyk, že vždy něco napíše na reproduktor. Prostě cokoliv od "Ahoj mami!" až do "Nemám ponětí, kde vlastně jsem". Jednou napsal vzkaz Skye poté, co bojovali, kdo koho miluje víc. Napsal "Já tě miluju víc".

Markův hrdina byl, je a asi taky bude Homer J. Simpson. Jeho oblíbené skupiny jsou "Jimmy Eat World", "Riverfenix" a "Get Up Kids"... Mezi své oblíbené filmy řadí "Caddyshack", ale taky by Vám klidně řekl, že filmy od Walta Disneye jsou skvělé... Jeho přezdívka v Blink-182 byla "Fish Guts" (Rybí střeva).

Mark společně s Tomem DeLonge založil firmy Macbeth a Atticus, stejně jako internetový obchod Loserkids.com. Atticus i Macbeth podporují začínající skupiny, a to různými formami - např. jim zdarma zapůjčuje dodávky, aby kapela mohla objíždět koncerty a ukazovat se tak lidem. V roce 2006 Hoppus prodal všechny své podíly v Atticus, Macbeth a Loserkids.

Hoppus se věnuje také produkování; stojí za deskami kapel jako např. Motion City Soundtrack, The Matches, Idiot Pilot, Less Than Jake a dalších. Na většině z nich nazpíval také v některé písničce doprovodné vokály. Slyšet ho tak můžete např. v písničce Wrecking Hotel Rooms od MxPx nebo od Paper Doll od Renee Renee.

US5 Animace

9. října 2006 v 14:47 US5
richie_ani2chris_maria2richie_mariaizzy_mariaimages/avatars/avatar-57.gifmikel_coolchris_ani2avatarjay_effectsAnimace srdce 2

8. října 2006 v 20:09 Animace

Animace srdce

8. října 2006 v 20:07 Animace

Videoukázka k Písničce He´s a Pirate

8. října 2006 v 9:56
Je to mazec písnička a DJ Tiesto je taky borec=)))
Pirates of the Caribbean (remix) music video
04:34

Herci zu O.C.

7. října 2006 v 13:01 O.C. California
Herci
Benjamin MCkenzie - Ryan AtwoodVe skutečnosti je mu 25 let. Ještě moc nehrál, zatím pouze na newyorských divadelních scénách. Je tedy novou tváří. Narodil se v roce 1978 - v Texasu, zde také dlouhou dobu žil! Jeho koníčky - herectví a fotbal.
Mischa Barton - Marissa CooperHrála již v mnoha filmech, kde se objevila vedle slavných hvězd a velký úspěch zaznamenala v Australském osmidílném eposu Křehké vztahy. Narodila se v roce 1986! Nyní bydlí v Beverlly Hills.
Adam Brody - Seth Cohen
Zkušený mladý herec. Hrál také Davea v Gilmorových děvčatech. V Americe docela oblíbený. Narodil se v roce 1979. Rád chodí do kina a rád sportuje.
Rachel Bilson - Summer Roberts
Narodila se v roce 1981. Kromě O.C. a ještě pár rolí také nebyla moc známá. Ráda si pochutnává na dobrých věcech, chodí nakupovat a má ráda hezké oblečení.
Peter Gallagher - Sandy CohenJe to už divadelními a filmovými cenami ověnčený herec. Proslavila ho spolupráce s režiséry Robertem Altmanem a Steven Soderbergem.
Kelly Rowan - Kirsten CohenHrála již v mnoha seriálech. Například: Hook, Nájemní vrazi, Láska s podezřejním, Tři do tanga. V Americe je také velmi známá a oblíbená.
Tate Donovan - Jimy CooperNarodil se v roce 1963. Je to už zkušený herec. Dostal také nějaké ceny za herectví. Jeho nejslavnější přítelkyní byla Sandra Bullock se kterou chodil tři roky.
Melinda Clarke - Julie CooperNarodila se v roce 1969. Narodila se v Dana Point. V 18cti letech začala hrát také(jako její otec). Btw.- se věnovala modelingu.
Samaire Armstrong - Anna StertNarodila se v roce 1980. Její kamarádi jí říkají "Sasa". Ráda hraje volleyball a dříve ho hrála závodně. Učila se judo hodně let.

Hlavní postavvy

7. října 2006 v 13:00 O.C. California
Ryan Atwood
- Ryan je kluk z chudé čtvrti a rodiny a docela často se dostává do problémů. Jinak je ale celkem hodný a je to pravý kamarád. Zamiluje se do Marissy a tím se také dostane do hodně problémů. Je to dobrý kamarád Setha. Coohenovi ho mají rádi.
Seth Cohen
- Pochází z bohaté čtvrti,ale zbohatlíky a snobce nemá rád. Je to hodný kluk, který by chtěl normální přátelství. Bohužel to je outsider a je rád, když potká Ryena. Stanou se z nich dobří kamarádi. Je zamilovaný do Summer, ale časem se mu zalíbí i Anna.
Summer Roberts
- Do Summer je zamilovaný jak Seth, tak i mnoho dalších kluků - je to totiž hezká holka. Je to nejlepší kamarádka Marissy a má ráda párty. Ve skrytu duše je to ale hodná holka, i když se často a ráda předvádí.
Marissa Cooper
- Nejlepší kamarádka Summer -také velmi hezká. Je to dcera Jimmiho a Julie. Má všechno co chce - přátele, peníze, úspěch... A jednoho dne potká Ryena, který změní její život. Bohužel má občas problémy např. s práškama apod.
Luke Ward
- Bývalý přítel Marissy, má jí však stále rád. Je to kapitán vodního týmu. Časem se skamarádí i s Ryanem a vyklube se z něho docela hodný kluk.
Sandy Cohen
- Pracuje jako právník(?) , a měl podobné dětství jako Ryan. Proto má také Ryena rád a rozhodne se ho vzít pod svá "křídla". Ryen mu totiž připomíná jeho samotného v mládí. Sandy je hodnej chlap a rád surfuje.
Kirsten Cohen
- Žena Sandyho. Je velmi bohatá a inteligentní. Někdy se až přespříliš bojí o svého syna - Setha a Ryana ze začátku nemá vůbec ráda. Časem si ho však zamiluje. Často má problémy se svým otcem.
Jimmy a Julie Cooper
- Matka a otec Marrisy. Jimmy se postupně dostává do problémů ve své práci. Julie se moc nezajímá o rodinu.

Úvodní píseň O.C.

7. října 2006 v 12:59 O.C. California
Je to hezká písnička že?? Mě se líbí a ještě když je u tak báječného seriálu...